Jiří Prachař

Jednatel
+420 777 992 042 jiri.prachar@farmarskaskola.cz
Odborná praxe

Je ekologický zemědělec a pedagog. V rámci studia odešel do Německa a Švýcarska, kde získával zkušenosti na ekologických biodynamických statcích po sedm let a zároveň působil jako lektor v německém ekologickém a biodynamickém zemědělském vzdělávání Freie Ausbildung. Tento koncept ho nadchl natolik, že se rozhodl ho přinést do ČR a založit Farmářskou školu. Je členem představenstva spolku Demeter CS, který si klade za cíl podporu a rozvoj biodynamického způsobu hospodaření v Čechách a na Slovensku.

Věnuje se převážně biodynamickému zemědělství a jeho praktikování v našich podmínkách. Několik let pracoval jako zemědělec na etablovaných biodynamických farmách v Německu, kde nadále působí jako lektor biodynamického a ekologického vzdělávání Freie Ausbildung. Jeho tématem je půda, organická hnojiva a biodynamika.