Pár slov zakladatele

Dobrý den, jsem Jiří Prachař,
a mým přáním je, abychom ke krajině, půdě, zvířatům a rostlinám přistupovali jako k součásti nás samotných. Abychom je nedrancovali, neubližovali jim, nezneužívali je, ale naopak se snažili je rozvíjet a pečovali o ně tak, jak bychom chtěli, aby někdo pečoval o nás. Jedině potom budeme moci mluvit o udržitelném zemědělství.

Naše cíle

Škola, která má smysl i budoucnost
Jsme jediná škola ekologického a biodynamického zemědělství v České republice, která nabízí ucelený program praktického vzdělávání na ekologických farmách u nás i v zahraničí. Usilujeme o znovuoživení půdy, trvale udržitelné postupy, důstojné zacházení se zvířaty a obnovení života na venkově.

Chceme vzdělávat a podporovat mladé zemědělce, kteří budou mít chuť zakládat nové statky a přispívat tak k obnově udržitelného hospodaření, zdravé krajiny i života na venkově.

Proč studovat na Farmářské škole?

Udržitelnost pro lidi i krajinu
Učíme vědomé zemědělství, které krajinu nedrancuje, ale uzdravuje, zemědělství, které myslí i na budoucí generace.

Teorie v praxi
Už od začátku studia klademe důraz na praktické dovednosti, které vás připraví na vlastní udržitelný způsob hospodaření.

Důraz na rozvoj osobnosti
Ve škole panuje přátelská atmosféra mezi studenty i lektory. Ke každému studentovi přistupujeme individuálně a klademe důraz na jeho všestranný rozvoj.

Naši lektoři

Učte se od těch nejlepších
Předměty u nás vyučují nejen akademici, ale také dlouholetí ekologičtí zemědělci a další odborníci, kteří mají bohaté zkušenosti z vlastní zemědělské praxe a výzkumu. Věříme, že nejvíce se toho člověk naučí vlastní zkušeností, proto jsou až dvě třetiny studia věnované odborné praxi na ekologických farmách pod vedením zkušených farmářů. Poznejte pedagogy Farmářské školy

Ambasador

Podporuje nás i zpěvák Tomáš Klus
„Strašně rád se hrabu v hlíně, ale nejsem odborník. Můj vztah k půdě je vřelý a amatérský, vždycky se snažím nachomýtnout k lidem, kteří tomu rozumí a podpořit je tak, jak to umím já. Je na mě upřena pozornost reflektorů, já je můžu pootočit a posloužit něčemu, co je skutečně důležité. A Farmářskou školu za důležitou považuji, protože v dnešní době, kdy vztah k planetě zemi je poměrně zvýrazňován a lidi se tím často chlubí, je důležité, abychom se neomezili jen na slova.“ (zdroj: Ekonews.cz)

Co o nás říkají naši studenti a absolventi?

„Na předchozím studiu na vysoké škole mi vadilo, že bylo zaměřené zejména na teorii, proto jsem z něj po třech letech odešla zklamaná. Pak jsem náhodou narazila na nabídku Farmářské školy. Zaujala mě právě tím, že byla založená hodně na praxi a současně přinášela možnost naučit se pěstovat rostliny či chovat zvířata v souladu s přírodou.“
Leontina, studentka 1. ročníku

„ Půda a péče o ni je pro mě v životě důležité téma, a když jsem narazila na Farmářskou školu, tak nebylo o čem váhat. Do klasické školy bych už nešla, ale Farmářská škola je jiná – je to praxe, praxe, praxe a té inspirace z Čech i zahraničí, které jsem za 3 roky studia viděla, je neskutečné množství. To mi ještě více otevřelo obzory v ekologickém a biodynamickém zemědělství. Škola mi dala nejen potřebnou a zásadní praxi a teorii, ale i partu podobně smýšlejících lidí.“
Petra, absolventka

„Tři roky studia ve Farmářské škole považuji za jedny z nejlepších roků svého života. Moji skvělou zkušenost utvářeli v prvé řádě úžasní lidé (spolužáci, učitelé, lidé z praxe), které Farmářská škola přitahuje a spojuje. Klíčovou roli pak sehrál také samotný koncept vzdělávání, který klade důraz na praxi a současně dává studentům velký prostor k vlastnímu rozhodování a současně i odpovědnosti za své studium. Obrovským přínosem byly samozřejmě návštěvy statků a hospodářství, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí, kde jsme se spolužáky mohli ve velmi otevřených diskuzích čerpat informace o praxi. To vše dělá z Farmářské školy jedinečný a smysluplný způsob vzdělání, který byl pro mě zároveň skvělým zážitkem!“
Vítek, absolvent

Napsali o nás