Mgr. Jan Jícha

Ředitel
+420 608 617 096 jan.jicha@farmarskaskola.cz

Pedagog, spisovatel, překladatel, písničkář, slamer, stand up komik a gelototerapeut. Vystudoval ČJ a ŠJ na FFUK v Praze, pracoval jako učitel na Gymnáziu Jana Keplera a ředitel Naší základní školy v Litni. Má za sebou průvodcování zájezdů po Evropě, 15 knih, 2 alba, 4 děti a nespočet koncertů a jiných vystoupení.

Tématu ochrany přírody se věnuje odmalička (diplomová práce „Reflexe životního prostředí v českém cestopise“, časopis Zrnění věnovaný přírodním cestám ke zdraví člověka i přírody), léta se věnoval chovu oslů a zahradničení. V rámci angažmá pro společnost Fairtrade Česko a Slovensko podnikl studijní cestu do Kostariky, kde zkoumal podmínky na fairtradových farmách, včetně jejich úsilí o zvyšování či alespoň zachování produkce tváří v tvář klimatické změně při dodržení přírodních zemědělských a krajinotvorných postupů.

Je nezlomný optimista a tento svět miluje jako dosud žádný.