Škola, která má smysl i budoucnost

Usilujeme o znovuoživení půdy, trvale udržitelné postupy, důstojné zacházení se zvířaty a obnovení života na venkově. Chceme vzdělávat a podporovat mladé zemědělce, kteří budou mít chuť zakládat nové statky a přispívat tak k obnově udržitelného hospodaření, zdravé krajiny i života na venkově.

Snažíme se o udržitelnost pro lidi i krajinu
Učíme vědomé zemědělství, které krajinu nedrancuje, ale uzdravuje, zemědělství, které myslí i na budoucí generace.

Učíme teorii v praxi
Už od začátku studia klademe důraz na praktické dovednosti, které vás připraví na vlastní udržitelný způsob hospodaření.

Dbáme na dobré vztahy i osobnostní rozvoj
Ve škole panuje přátelská atmosféra mezi studenty i lektory. Ke každému studentovi přistupujeme individuálně a klademe důraz na jeho všestranný rozvoj.

Pořádáme exkurze na ekologické farmy
U nás nebudete jen sedět v lavici. V rámci výuky jezdíme se studenty na terénní exkurze na ekologické farmy v Čechách i v zahraničí.

Spolupracujeme s odborníky z praxe
Předměty u nás vyučují nejen akademici, ale také dlouholetí ekologičtí zemědělci a další  odborníci, kteří mají bohaté zkušenosti z vlastní zemědělské praxe a výzkumu.

U nás můžete studovat i dálkově
Chcete získat znalosti a dovednosti potřebné pro vlastní ekologické hospodaření, ale máte omezené časové možnosti? Studujte Farmářskou školu dálkově.

Řemeslo se učíme tím, že ho děláme

Věříme, že nejvíce se toho člověk naučí vlastní zkušeností, proto jsou až dvě třetiny studia věnované odborné praxi na ekologických farmách pod vedením zkušených farmářů – zapojíte do fungování farmy, vyzkoušíte a osvojíte si různé zemědělské techniky a seznámíte se s principy ekologických postupů hospodaření.

Farmářská škola: Jak vypadá studium v praxi?


Co o nás říkají naši studenti a absolventi?

„Na předchozím studiu na vysoké škole mi vadilo, že bylo zaměřené zejména na teorii, proto jsem z něj po třech letech odešla zklamaná. Pak jsem náhodou narazila na nabídku Farmářské školy. Zaujala mě právě tím, že byla založená hodně na praxi a současně přinášela možnost naučit se pěstovat rostliny či chovat zvířata v souladu s přírodou.“
Leontina, studentka 1. ročníku

„Půda a péče o ni je pro mě v životě důležité téma, a když jsem narazila na Farmářskou školu, tak nebylo o čem váhat. Do klasické školy bych už nešla, ale Farmářská škola je jiná – je to praxe, praxe, praxe a té inspirace z Čech i zahraničí, které jsem za 3 roky studia viděla, je neskutečné množství. To mi ještě více otevřelo obzory v ekologickém a biodynamickém zemědělství. Škola mi dala nejen potřebnou a zásadní praxi a teorii, ale i partu podobně smýšlejících lidí.“
Petra, absolventka

„Tři roky studia ve Farmářské škole považuji za jedny z nejlepších roků svého života. Moji skvělou zkušenost utvářeli v prvé řádě úžasní lidé (spolužáci, učitelé, lidé z praxe), které Farmářská škola přitahuje a spojuje. Klíčovou roli pak sehrál také samotný koncept vzdělávání, který klade důraz na praxi a současně dává studentům velký prostor k vlastnímu rozhodování a současně i odpovědnosti za své studium. Obrovským přínosem byly samozřejmě návštěvy statků a hospodářství, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí, kde jsme se spolužáky mohli ve velmi otevřených diskuzích čerpat informace o praxi. To vše dělá z Farmářské školy jedinečný a smysluplný způsob vzdělání, který byl pro mě zároveň skvělým zážitkem!“
Vítek, absolvent


Jak to u nás vypadá?

Chci se přihlásit ke studiu
Vyplňte přihlášku a vyberte si termín motivačního pohovoru.

Přihlásit se ke studiu